הנקודות הכי שוות לפק"ל קפה

אם כבר יוצאים לטבע לעשות פקל קפה, ובמיוחד אם הוא ארוז בתיק מעוצב ושווה, חייבים לבחור מקום שמכבד את המעמד. לכן אספתי כאן כמה מקומות שווים במיוחד, פזורים בכל הארץ ובהחלט שווים ביקור, עם כוס קפה ביד. 

 • כולם תמיד רוצים מקומות שקרובים למרכז, אז נתחיל ממנו. תל חדיד נמצא ביער בן שמן, הוא אתר ארכיאולוגי וגם תצפית מרהיבה. התל מוקף בעצי זית ובאביב יש גם פריחה יפיפייה, במקום יש כמה שולחנות פיקניק ואפשר גם לפרוס מחצלת. ההגעה לכאן פשוטה, אפשר לעלות לראש התל עם הרכב, פשוט כותבים בוייז מצפה תל חדיד, מתל אביב זה לוקח כחצי שעה נסיעה. 
  אם מיציתם את התצפית אבל בא לכם להמשיך לעוד מקום מעניין בסביבה סעו לפגודה התאילנדית, כן כן התאילנדית. הפגודה הזו ניתנה במתנה לישראל מהעם התאילנדי לציון הידידות בין העמים במלאת 50 שנות עצמאות למדינת ישראל. ובגדול היא ממש מגניבה ומרשימה, כמובן לא כמו הפגודות בתאילנד, אבל בכל זאת היא במרחק רבע שעת נסיעה. כותבים בוייז הפגודה התאילנדית ונוסעים, הגעתם והשער סגור? תעשו סיבוב מסביב לגדר.. אתם כבר תמצאו דרך להיכנס.
 • טוב חייבים עוד מקום אחד במרכז לא? אז בואו נדבר על תל גזר, עוד אתר ארכיאולוגי ותצפית. תל גזר היא אחת הערים הקדומות והמרכזיות בשפלה, יש כאן שרידים וחפירות ארכיאולוגיות, צמחייה והרבה נוף יפה. גם לכאן אפשר להגיע ברכב, פשוט כותבים תל גזר בוייז. אפשר לפתוח את היום הזה עם שקשוקה ולהמשיך לפק"ל קפה במעיין עין ורד, באביב הכל ירוק מסביב, באמת יפיפה.
 • קדימה מתחילים להצפין, אזור נצרת – הר הקפיצה, כן וניחשתם נכון ככה כותבים גן בוייז. יש כאן תצפית מדהימה על השדות של עמק יזרעאל ועפולה, ממש מתחת נמצאת תל עדשים. לא משנה באיזה חלק של היום מגיעים, הנוף משכר. המקום הזה נחשב גם כמקום קדוש לעם הנוצרי, שכן קרה כאן נס – ישו קפץ אל התהום ונעלם, האפיפיור אפילו היה כאן וערך תפילה.
  סיימתם להסתכל על הנוף? תעצרו במנחת מגידו כדי לראות את פריחת הכלניות, הן פורחות כאן אחרי הגשמים של דצמבר – ינואר, רק לא לדרוך עליהן ולא לקטוף אותן.
 • איך אפשר בלי להוסיף מעיין אחד לרשימה, אז הינה – עין שוקו. המעיין נמצא מעל הכנרת ולכן יש ממנו גם תצפית מרהיבה, אבל בשביל הטוב הזה צריך הפעם קצת ללכת. כותבים בוייז עין שוקו, מה שיביא אותנו לבית העלמין של קיבוץ מבוא חמה, מכאן יש שביל ירידה מסודר ומסומן לעין שוקו, הליכה של קילומטר בערך, המעיין נמצא מתחת לעץ אקליפטוס.
  יש כאן נוף, פריחה ומעיין לכן אין לי עוד הצעות לעצירות בסביבה הפעם, פשוט תהנו.
 • טוב עד עכשיו הכל היה קל, הגיע הזמן למשהו קצת יותר מאתגר, נקודה שנמצאת במסלול – מבצר מונפורט. רושמים בוייז חניון נחל כזיב, ומגיעים לתחילת השביל האדום מכאן יורדים עם הסימון עד למבצר יפיפה ומלא קסם. מכאן אפשר לעצור לקפה ולחזור באותה הדרך אבל עדיף כבר לעשות את המסלול המעגלי, לרדת לנחל כזיב ולהמשיך ימינה בשביל הירוק, עד לעלייה בשביל השחור חזרה לחניון. המסלול המעגלי לוקח 9 קמ בערך, שווה כל רגע.
 • ואחרונה חביבה, כי כאן יש לי תמונה בשקיעה – מערת קשת. המערה הזו בעצם התמוטטה ברובה ומה שנשאר ממנה היא קשת ענקית תלויה, הצופה על הים התיכון ורכס הכרמל. כותבים בוייז מערת קשת, מגיעים לחניון והולכים כ10 דקות עד למקום התצפית, יש כאן שפני סלע חמודים ולאתגריים שבינינו יש גם סנפלינג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Shopping Cart
גלילה למעלה